10 راهکار تضمینی برای حل مشکل وصل نشدن اینترنت گوشی های آیفون

10 راهکار تضمینی برای حل مشکل وصل نشدن اینترنت گوشی های آیفون
اگر شما هم به عنوان یکی از دارندگان گوشی‌های آیفون با مشکل اتصال به اینترنت مواجه هستید، ما در نایس نت برای حل این مشکل به شما کمک خواهیم کرد. اتصال ناموفق به اینترنت یکی از مسائل رایجی است که کاربران آیفون ممکن است با آن روبرو شوند. از آنجایی که ممکن است گوشی شما به طور مکرر از اتصال به اینترنت متضرر شود یا به طور مداوم با قطع و وصل شدن اینترنت روبرو شوید، این موقعیت قطعاً دلپذیر نیست. بنابراین، با توجه به گزارش‌هایی که از مشکلات مرتبط با اتصال به اینترنت در آیفون ارائه شده است، تصمیم گرفته‌ایم تا در نایس نت به حل این مشکل بپردازیم. اگر از آیفون استفاده می‌کنید و مشکلی در اتصال به اینترنت همراه یا Wi-Fi دارید، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

رایج ترین مشکلات اتصال اینترنت در گوشی های آیفون

دلایل وصل نشدن اینترنت آیفون قبل از ورود به بررسی راه حل‌های مشکلات اینترنت در دستگاه‌های اپل، می‌توانید با مشکلات شایع اینترنتی که گوشی‌های این شرکت معروف با آن مواجه می‌شوند، آشنا شوید. مواردی که در ادامه می‌خوانید، مربوط به مشکلات رایج اینترنتی در آیفون‌ها هستند. بیشتر بخوانید: نشت آی پی چیست؟

عدم اتصال به اینترنت WIFI

یکی از عوامل شایعی که منجر به عدم اتصال گوشی‌های آیفون به شبکه Wi-Fi می‌شود، مشکلات سخت‌افزاری مرتبط با خود دستگاه است. اما قبل از اینکه به نمایندگی بروید تا گوشی خود را بررسی و تعمیر کنید، بهتر است ابتدا دستگاه Wi-Fi خود را بررسی کنید. به عنوان مثال، اطمینان حاصل کنید که رمز عبور Wi-Fi را به درستی وارد کرده‌اید، یا از شارژ بودن مودم خود اطمینان حاصل کنید. یک نکته دیگر که باید مورد بررسی قرار گیرد، تنظیمات مودم است. گاهی اوقات، اعمال محدودیت‌هایی در اتصال به شبکه Wi-Fi ممکن است باعث مسدود شدن اتصال گوشی آیفون شما به اینترنت شود. اگر این موارد را بررسی کرده ولی مشکل حل نشد، احتمالاً با یک مشکل سخت‌افزاری در گوشی خود روبه‌رو هستید.

عدم اتصال به اینترنت سیم کارت

اگر از اینترنت همراه گوشی خود استفاده می‌کنید و با مشکلاتی مانند کندی در سرعت، قطع و وصل شدن مکرر یا عدم اتصال به اینترنت مواجه هستید، ابتدا باید تنظیمات دیتای سیم‌کارت خود را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که سیم‌کارت شما از شبکه مورد نظر پشتیبانی می‌کند. برای اطمینان از اینکه مشکل وصل نشدن به اینترنت گوشی آیفون به سیم‌کارت مربوط است یا خیر، می‌توانید سیم‌کارت را در یک دستگاه دیگر تست کنید. اگر همچنان با مشکل قطع اینترنت روبرو شدید، احتمالاً مشکل از سیم‌کارت است. اما اگر در دستگاه دیگر مشکلی در اتصال به اینترنت با همان سیم‌کارت وجود نداشت، احتمالاً گوشی آیفون شما دارای یک مشکل سخت‌افزاری است.

مشکلات سیگنال دهی موبایل

یکی از مشکلات رایج اینترنتی در گوشی‌های آیفون، ضعف سیگنال و در نتیجه کاهش سرعت اینترنت در آن‌ها است. همانند موارد قبلی، ضعف سیگنال و عملکرد ضعیف آنتن نیز ممکن است به علت مشکلات سخت‌افزاری باشد. اما پیش از اینکه به طور قطعی اینترنت موبایل شما به دلیل مشکلات سخت‌افزاری باشد، بهتر است کیفیت سیگنال و عملکرد آنتن دیگر گوشی‌های موبایل موجود در همان منطقه و مکان را بررسی کنید. اگر سرعت اینترنت بر روی موبایل افراد دیگر نیز کند بود یا آن‌ها هم با مشکل قطع و وصل مداوم اینترنت در گوشی‌هایشان مواجه بودند، می‌توانید مطمئن شوید که مشکل از گوشی آیفون شما نیست و احتمالاً دلیل آن مشکلات زیرساختی در منطقه است. بر روی نوار بالای صفحه گوشی آیفون، نشانگر سیگنال Wi-Fi را مشاهده خواهید کرد. اگر سیگنال ضعیف است، به منطقه‌ای نزدیک‌تر به مودم یا روتر بروید تا سیگنال قوی‌تری را تجربه کنید. مقاله پیشنهادی: آموزش ریست شبکه اندروید

مشکلات نرم افزاری گوشی های آیفون

در رفع مشکلات اینترنت در گوشی آیفون، یکی از موارد دیگری که با آن روبه‌رو می‌شویم، مشکلات نرم‌افزاری این دستگاه است که ممکن است منجر به مشکلات اتصال به اینترنت شود. مشکلاتی مانند عدم به‌روزرسانی دستگاه، نرم افزارهای مخرب یا وجود خطاهایی در سیستم عامل آن ممکن است باعث مشکلات در اتصال به اینترنت شما شود. این مسائل نیازمند بررسی دقیق توسط تخصصی تعمیرات گوشی هستند.

راهکارها و روش های حل مشکل اینترنت گوشی آیفون

حل مشکل وصل نشدن اینترنت آیفون تا اینجای مقاله، مواردی که ممکن است باعث مشکل اتصال گوشی آیفون شما به اینترنت شوند، را بررسی کردیم. حال ممکن است بپرسید چه کاری باید انجام دهید تا مشکل برطرف شود؟ دستورالعمل‌های زیر ممکن است مفید باشند و مشکل اتصال به اینترنت آیفون شما را حل کنند. اما به یاد داشته باشید که اگر مشکل مربوط به سخت‌افزار یا نرم‌افزار باشد، بهتر است که یک متخصص آن را بررسی کرده و رفع کند. روش‌های حل این مشکل در گوشی‌های آیفون عبارت است از:

اطمینان از روشن بودن اینترنت

اگر از اینترنت شبکه Wi-Fi استفاده می‌کنید، ابتدا اطمینان حاصل کنید که اینترنت را فعال کرده و به شبکه متصل شده‌اید. این به نظر ساده می‌رسد، اما بسیاری اوقات تنها دلیل عدم اتصال گوشی آیفون به اینترنت، عدم بررسی تنظیمات آن است. ممکن است شما فکر کنید که گوشی شما به اینترنت متصل نمی‌شود، در حالی که واقعاً آن را روشن نکرده‌اید. به تنظیمات خود بروید و به پایین اسکرول کنید، سپس روی گزینهWi-Fi  ضربه بزنید و مطمئن شوید که سوئیچ آبی در بالای صفحه روشن است. همچنین گاهی ممکن است مودم شما خاموش باشد یا به هر دلیل اتصال به مودم با مشکل مواجه شود. این موارد عبارت اند از: تمام شدن شارژ یا اعتبار مودم، بروزرسانی شبکه توسط شرکت ارائه دهنده اینترنت، مشکل سخت افزاری از طرف مودم و… .

نزدیک نبودن به دستگاه مودم

گاهی عدم اتصال گوشی آیفون یا هر دستگاه دیگری به اینترنت، به دلیل فاصله بیشتر آن از شبکه Wi-Fi است. برای رفع این مشکل، بهتر است دستگاه را در محدوده‌ی دسترسی به شبکه قرار دهید.

بروز نبودن گوشی آیفون

یکی از دلایل عدم اتصال به اینترنت در گوشی آیفون مشکلات نرم‌افزاری است. اصلی‌ترین عامل بروز مشکلات نرم‌افزاری، عدم به روزرسانی آیفون است. شرکت اپل به‌طور منظم به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای آیفون ارائه می‌دهد که شامل رفع اشکالات مرتبط با Wi-Fi نیز می‌شود. اما چگونه مطمئن شویم که آیفون ما به‌روز است یا خیر؟ برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید: وارد بخش تنظیمات بشید و به پایین اسکرول کنید. سپس بر روی “General” یا ضربه بزنید. سپس گزینه “بروزرسانی نرم‌افزار” را انتخاب کنید. در نهایت بر روی  Download and Installضربه بزنید و اگر آپدیت جدیدی موجود باشد، گوشی خود را به‌روزرسانی کنید. بیشتر بخوانید: سرور اختصاصی چیست؟

آپدیت تنظیمات دستگاه مودم

اگر تمامی روش‌های فوق را امتحان کرده ولی نتیجه‌ای به دست نیاورده‌اید، می‌توانید به بروزرسانی دستگاه Wi-Fi نیز فکر کنید. سازنده دستگاه ممکن است بروزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای روتر منتشر کند که شامل رفع اشکالات مرتبط با Wi-Fi باشد. برای اطمینان از اینکه روتر شما به‌روز است یا خیر، با پشتیبانی آن تماس بگیرید.

ری استارت کردن دستگاه

بدون شک یکی از ساده‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌های رفع مشکل اتصال به اینترنت، ری استارت یا همان خاموش و روشن کردن دستگاه است. در اکثر مواقع با ری استارت کردن مودم یا گوشی، اینترنت وصل می‌شود. برای این کار، دکمه پاور روی دستگاه را به مدت 10 ثانیه فشار دهید. پس از ریستارت شدن روتر، دوباره به دستگاه خود متصل شوید. همچنین برای ری استارت کردن گوشی آیفون، دکمه پاور را به همراه یکی از دکمه‌های کاهش یا افزایش صدا به صورت همزمان فشار دهید تا لوگوی اپل را بر روی صفحه مشاهده کنید. سپس دکمه‌ها را رها کرده و اجازه دهید گوشی دوباره راه‌اندازی شود. پس از روشن شدن گوشی، دوباره به شبکه Wi-Fi یا اینترنت همراه خود متصل شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر و یادگیری آموزش ریست شبکه آیفون، این مقاله را مطالعه کنید. آی پی ثابت بایننس

سخن پایانی

همواره به یاد داشته باشید که عدم اتصال به اینترنت یکی از مشکلاتی است که ممکن است هر کاربری با گوشی آیفون روبرو شود. با اجرای مراحل و روش‌هایی که در این مقاله بیان شد، امیدواریم که مشکل شما برطرف شود. در صورت عدم حل مشکل، همیشه می‌توانید به تخصصی‌ها مراجعه کنید. به امید اتصال پایدار به اینترنت و تجربه‌ی خوبی از استفاده از گوشی آیفون.

سوالات متداول

سوالات متداول درباره رفع مشکل وصل نشدن اینترنت آیفون

دلایل مختلفی ممکن است از جمله مشکلات شبکه Wi-Fi، تنظیمات سیم‌کارت، مشکلات نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری گوشی باشد.

ابتدا از اتصال دیگر دستگاه‌ها به همان شبکه Wi-Fi یا اینترنت همراه خود اطمینان حاصل کنید. سپس می‌توانید تنظیمات Wi-Fi و دیگر تنظیمات اینترنت را در گوشی آیفون خود بررسی کنید.

می‌توانید روتر را ری استارت کنید، موقعیت فیزیکی گوشی نسبت به روتر را تغییر دهید یا تنظیمات روتر را بررسی کنید و از نسخه‌های جدیدتر نرم‌افزار آن استفاده کنید.

برای بررسی بروزرسانی نرم‌افزاری، به تنظیمات > عمومی > بروزرسانی نرم‌افزار بروید و در صورتی که بروزرسانی جدیدی موجود باشد، آن را دانلود و نصب کنید.

بله، ری استارت کردن گوشی ممکن است بهبودی در مشکلات نرم‌افزاری یا اتصال به اینترنت داشته باشد. این عملیت معمولاً یکی از اقدامات اولیه برای رفع مشکلات اتصال است.